Karnataka State Sub-Junior & Junior Aquatic Championship – 2018, Mysore


Final Startlist - 50m - Backstroke Group-IV Boys
Position Name Timings YOB State Remarks
1 Tanay Suresh 00:36.93 2008 Vijayanagar Aquatic Centre Gold
2 Renukacharya Hodmani 00:38.29 2008 Dolphin Aquatics Silver
3 Yash Kartik 00:38.40 2008 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze
3 Sankarshana B R 00:38.27 1970 Swimmers Club Belgaum
4 Aman Sungar 00:38.80 2008 Swimmers Club Belgaum
5 R Navaneeth Gowda 00:38.83 2008 Dolphin Aquatics
6 Yashas P B 00:40.03 2008 SwimLife - Soundarya Central School
7 Aryan Patil 00:40.84 Swimmers Club Belgaum
8 M S Raghav 00:41.09 2008 Nettakallappa Aquatic Centre
9 Dhakshan S 00:40.56 Basavanagudi Aquatic Centre
10 Sharvil Lokesh Reddy 00:40.65 2008 Bangalore Swimming Research Centre
11 Harikarthik Velu 00:40.75 2009 Gulbarga Aqua Association
12 Kushal K 00:41.00 2008 Basavanagudi Aquatic Centre
13 Goutham Gowda B S 00:41.04 2008 Basavanagudi Aquatic Centre
14 Diganth V S 00:41.14 2008 Puttur Aquatic Club
15 Aryan Pawar 00:41.15 Swimmers Club Belgaum
16 Daniel Paul J 00:41.26 2009 NMSA
17 Swaroop Dhanuche 00:41.51 Swimmers Club Belgaum
18 Grahith G Prabhu 00:41.56 2009 Mangala Swimming Pool
19 Tanav K Bharadwaj 00:41.73 2008 Pooja Aquatic Centre
20 Raj Urs G V Athrva 00:41.84 2008 Nettakallappa Aquatic Centre
21 Tarun Kartikeyan 00:42.60 2008 Nisha Millets Swimming Academy
22 Monish P V 00:42.79 Pooja Aquatic Centre
23 Srihari Katti 00:42.81 2009 Dolphin Aquatics
24 Pranav J Roy 00:43.71 2008 Vijayanagar Aquatic Centre
25 Ishaan Mehra 00:44.32 2009 Dolphin Aquatics
26 Dharshan S 00:44.58 2008 Basavanagudi Aquatic Centre
27 Atish Adi Gowda 00:44.65 2008 Star Aquatic Club
28 Vishal Satish Kumar 00:45.06 2009 Young Challengers Swim Club
29 Ayush Shivaraju Maganahalli 00:45.23 2009 Dolphin Aquatics
30 Athish Kiran Olety 00:45.54 2008 Basavanagudi Aquatic Centre
31 Abhimanyu Nambiar 00:45.94 2009 NMSA
32 Naman Mittal 00:46.18 2008 Basavanagudi Aquatic Centre
33 Aayush Raghavan 00:46.44 2008 Pooja Aquatic Centre
34 Shreyas Pujar 00:46.58 2008 Dolphin Aquatics
35 Ravindra V V Sai 00:47.49 2008 Basavanagudi Aquatic Centre
36 Ghanashyam R 00:47.54 2008 Bangalore Swimming Research Centre
37 Krish Raggavan 00:47.63 2008 Dolphin Aquatics
38 Mayura T M 00:47.80 2008 Basavanagudi Aquatic Centre
39 Neel Doshi 00:48.35 2008 Basavanagudi Aquatic Centre
40 Prajwal Sable 00:48.39 2009 Young Challengers Swim Club
41 Sheldon J Siromani 00:48.47 2008 Dolphin Aquatics
42 Amanraj 00:48.53 2008 Puttur Aquatic Club
43 G.Ujwal Reddy 00:48.85 2009 Dolphin Aquatics
44 Lochan M 00:48.92 2008 Pooja Aquatic Centre
45 Akarsh S Gowda 00:49.79 2008 Pooja Aquatic Centre
46 Sachin Vishwanath 00:49.87 2008 Bangalore Swimming Research Centre
47 Saatvik Pandey 00:49.88 2008 NMSA
48 Aryan Manish 00:50.27 2009 Basavanagudi Aquatic Centre
48 Ishan Arya 00:50.27 2009 Pooja Aquatic Centre
50 Samith Infant Xavier 00:50.40 2008 Mangala Swimming Pool
51 Nakul A 00:50.82 2009 Soundarya Aquatic Center
52 R S Yashas 00:50.92 2008 Dolphin Aquatics
53 Aayush Kannan Dutta 00:51.10 2008 NMSA
54 Kanik Anil 00:51.30 2008 NMSA
55 Aadi Shirsat 00:51.46 2009 Active Board Of Belgaum
56 Yuvan 00:51.52 2009 Swim Life
57 Bhuvan Rudra Raju 00:51.62 2008 Bangalore Swimming Research Centre
58 G Utsav Reddy 00:51.72 2009 Dolphin Aquatics
59 Trijal S M 00:52.05 2008 Basavanagudi Aquatic Centre
60 Nitesh Singh B R 00:52.45 2009 Aims
61 Aryan V 00:52.82 2008 Basavanagudi Aquatic Centre
62 Muhammed Hassan 00:52.97 2009 Young Challengers Swim Club
63 Ishan Ghosh 00:54.15 2008 Young Challengers Swim Club
64 Satvik Sunil Kadam 00:54.18 2008 Davanagere Swimming Aquatics
65 Yash Swaroop 00:54.59 2008 Basavanagudi Aquatic Centre
66 Aarya P Gowda 00:54.76 2009 NMSA
67 Nitin 00:54.78 2008 Zee Swim Academy
68 Aarnav Swarna Krishna 00:54.85 2008 NMSA
69 Aayush Ananda Urs 00:55.56 2008 Aims
70 Nishanth S 00:55.77 2009 Davanagere Swimming Aquatics
71 Chirayu . 00:56.40 2008 Swim Life
72 Vismith H P 00:57.08 2009 Soundarya Aquatic Center
73 Vishnupriya B N 00:57.70 2009 Davanagere Swimming Aquatics
74 Yashwanth N A . 00:58.50 2008 Mdsa
75 Vyas B Krishnan 01:00.25 2008 Zee Swim Academy
76 Koustabh Tejomay Ag 01:01.94 2009 Bangalore Swimming Research Centre
77 Arvind C S 01:03.04 2008 Soundarya Aquatic Center
78 Satvik Subramanya Rao 01:04.48 2009 Bangalore Swimming Research Centre
Final Startlist - 200m - Freestyle Group-III Boys
Position Name Timings YOB State Remarks
1 Vishwathan S 02:18.89 2006 Pooja Aquatic Centre Gold
2 Amish Prasad 02:22.28 2006 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 S Dhanush 02:22.99 2006 Vijayanagar Aquatic Centre Bronze
4 Dhoneesh N 02:25.91 2005 Vijayanagar Aquatic Centre
5 Amogh Anand 02:27.03 2006 Bangalore Swimming Research Centre
6 Vishrut Mehrotra 02:27.95 2007 Matsya Aquatics
7 Kartikeyan Nair 02:28.10 2006 Dolphin Aquatics
8 Prashans 02:28.30 2006 Basavanagudi Aquatic Centre
9 Daksh C Reddy 02:31.52 2006 Basavanagudi Aquatic Centre
10 Sankarshana B R 02:31.60 1970 Gulbarga Aqua Association
11 Sai Gurukiran Bhaskar Naidu 02:31.86 2007 Bangalore Swimming Research Centre
12 Anantajit Mukherjiee 02:32.77 2007 Bangalore Swimming Research Centre
13 Neelesh Das 02:33.40 2006 Bangalore Swimming Research Centre
14 Ruthva NA 02:33.92 2006 Aims
15 Arnav Peechara 02:34.56 2007 Pooja Aquatic Centre
16 Akhil Mukkara 02:35.61 2006 Pooja Aquatic Centre
17 Nikhil M 02:36.49 2006 Basavanagudi Aquatic Centre
18 Kennath Lional 02:37.14 2007 Basavanagudi Aquatic Centre
19 Indra Prakash Arya 02:38.77 2006 Pooja Aquatic Centre
20 Sahil Dalal 02:39.35 2006 Basavanagudi Aquatic Centre
21 Pavan D 02:40.08 2007 Pooja Aquatic Centre
22 Swayam Ganapathy 02:40.27 2007 Young Challengers Swim Club
23 Dhakshinesh Kanthi 02:40.46 2007 Aqua Swimming Center
24 Kartick Dornahalli 02:41.99 2007 Global Swim Centre
25 Advait Nadkarni 02:43.32 2007 Dolphin Aquatics
26 Chirag M 02:44.09 2007 Basavanagudi Aquatic Centre
27 Parthasarathi M 02:44.90 2007 Global Swim Centre
28 Surya Jhoyappa O R 02:47.28 2007 Basavanagudi Aquatic Centre
29 Nischal Prashanth 02:49.87 2006 Nisha Millets Swimming Academy
30 Mridul B 02:50.06 2007 Dolphin Aquatics
31 Kulkarni Sarvesh V 02:50.44 2006 Nettakallappa Aquatic Centre
32 Shreyas Singh B R 02:52.86 2006 Aims
33 Nahush Ananth 02:55.11 2007 Soundarya Aquatic Center
34 Rahul Ravi 02:55.57 2006 Pooja Aquatic Centre
35 Rhishab Guruprasad 02:56.32 2006 Star Aquatic Club
36 Dheeraj M 03:01.54 2007 Swimlife Swimming Academy
37 Sriram T S 03:08.42 2007 Nisha Millets Swimming Academy
38 Hanumanth Malappagol Santhosh 03:17.35 2007 Davanagere Swimming Aquatics
39 Dhanush Gowda 03:19.13 2007 Soundarya Aquatic Center
40 Adwith Rai Barike 03:28.21 2006 Puttur Aquatic Club
Final Startlist - 200m - Butterfly Group-I Girls
Position Name Timings YOB State Remarks
1 Smruthi Mahalingam 2:31.00 2003 Bangalore Swimming Research Centre
2 SAACHI G. 2:32.00 2003 Basavanagudi Aquatic Centre
3 Thanuja S 2:35.00 2001 Basavanagudi Aquatic Centre
4 D SHETTY, Saanya 2:36.50 2003 Mangala Swimming Pool
5 Vibha Aparna Bhonsle 2:39.00 2001 Pooja Aquatic Centre
Final Results - 200m - Individual Medley Group-IV Boys
Position Name Timings YOB State Remarks
1 R Navaneeth Gowda 02:45.88 2008 Dolphin Aquatics Gold
2 Renukacharya Hodmani 02:50.08 2008 Dolphin Aquatics Silver
3 Sharvil L 02:55.09 2008 Bangalore Swimming Research Centre Bronze
4 Yash Kartik 02:55.46 2008 Basavanagudi Aquatic Centre
5 Swaroop Dhanuche 03:01.49 Swimmers Club Belgaum
6 Diganth V S 03:03.21 2008 Puttur Aquatic Club
7 Aryan Pawar 03:03.52 Swimmers Club Belgaum
8 Aman Sungar 03:06.43 2008 Swimmers Club Belgaum
9 Kushal K 03:08.62 2008 Basavanagudi Aquatic Centre
10 Pranav J Roy 03:09.59 2008 Vijayanagar Aquatic Centre
11 Yashas P B 03:12.58 2008 Soundarya Aquatic Center
12 Kishan S V 03:12.89 2008 Basavanagudi Aquatic Centre
13 Monish P V 03:13.28 Pooja Aquatic Centre
14 Tanav K Bharadwaj 03:16.23 2008 Pooja Aquatic Centre
15 Tanay Suresh 03:16.71 2008 Vijayanagar Aquatic Centre
16 Grahith G Prabhu 03:17.16 2009 Mangala Swimming Pool
17 Athish Kiran Olety 03:17.27 2008 Basavanagudi Aquatic Centre
18 Srihari Katti 03:19.24 2009 Dolphin Aquatics
19 Daniel Paul J 03:20.68 2009 NMSA
20 Vishal Satish Kumar 03:22.24 2009 Young Challengers Swim Club
21 Ishaan Mehra 03:23.43 2009 Dolphin Aquatics
22 Atish Adi Gowda 03:24.07 2008 Star Aquatic Club
23 Sheldon J Siromani 03:26.55 2008 Dolphin Aquatics
24 Amanraj 03:27.73 2008 Puttur Aquatic Club
25 Ayush Shivaraju Maganahalli 03:30.07 2009 Dolphin Aquatics
26 Saatvik Pandey 03:30.88 2008 NMSA
27 Shreyas Pujar 03:31.01 2008 Dolphin Aquatics
28 Tarun Kartikeyan 03:31.84 2008 Nisha Millets Swimming Academy
29 Goutham Gowda B S 03:32.24 2008 Basavanagudi Aquatic Centre
30 R S Yashas 03:34.78 2008 Dolphin Aquatics
31 Krish Raggavan 03:35.17 2008 Dolphin Aquatics
32 G.Ujwal Reddy 03:37.07 2009 Dolphin Aquatics
33 Aadi Shirsat 03:38.37 2009 Active Board Of Belgaum
34 Abhimanyu Nambiar 03:39.14 2009 NMSA
35 Nishanth S 03:41.85 2009 Davanagere Swimming Aquatics
36 Aryan Manish 03:42.95 2009 Basavanagudi Aquatic Centre
37 Satvik Sunil Kadam 03:44.38 2008 Davanagere Swimming Aquatics
38 Lochan M 03:51.00 2008 Pooja Aquatic Centre
39 D R Kushaan Gangatkar 03:53.53 2009 Nettakallappa Aquatic Centre
40 Aarya P Gowda 03:54.96 2009 NMSA
41 Kanik Anil 03:56.81 2008 NMSA
42 Aayush Kannan Dutta 03:57.81 2008 NMSA
43 Ahil Nanda Kanneganti 03:59.28 2009 Zee Swim Academy
44 G Utsav Reddy 04:00.90 2009 Dolphin Aquatics
45 Aarnav Swarna Krishna 04:10.22 2008 NMSA
46 Prithviraj Menon 04:11.71 2009 Basavanagudi Aquatic Centre
47 Vishnupriya B N 04:15.29 2009 Davanagere Swimming Aquatics
Final Results - 200m - Individual Medley Group-III Girls
Position Name Timings YOB State Remarks
1 Ambar .J. Singh 02:47.52 2007 Dolphin Aquatics Gold
2 Aashna Ashwin Mattur 02:48.31 2007 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 Srishti Satishwar 02:48.87 2006 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze
4 Rithika B M 02:51.67 2007 Pooja Aquatic Centre
5 Sahana N 03:01.50 2007 Young Challengers Swim Club
6 Maya 03:01.98 2006 Nisha Millets Swimming Academy
7 Surabhi Pandurangi 03:08.71 2006 Global Swim Centre
8 Honey Padmashali 03:11.02 Mangala Swimming Pool
9 Shreeya B A 03:11.04 2006 Nettakallappa Aquatic Centre
10 Shruthi K R 03:11.07 2007 Global Swim Centre
11 Naisha Shetty 03:14.07 2006 NMSA
12 Aadhya Mohan 03:14.08 2007 Basavanagudi Aquatic Centre
13 S Jahnavi 03:14.22 2006 Nettakallappa Aquatic Centre
14 Toshani Kanive 03:14.82 2006 Dolphin Aquatics
15 Varsha P Shriyan 03:15.43 2007 Jai Hind Swimming Club
16 Apurva B 03:18.67 2006 Dolphin Aquatics
17 Hansika S Shivanna 03:21.20 2006 Basavanagudi Aquatic Centre
18 Nayati Thirulog Chander 03:23.99 2007 Pooja Aquatic Centre
19 Kavana K 03:32.54 2007 Soundarya Aquatic Center
20 Rishika M V 03:33.78 2007 Soundarya Aquatic Center
21 Aditi N Mulya 03:35.80 2007 Swim Life
22 Ruhee Chawla 03:40.00 2007 NMSA
Final Results - 200m - Individual Medley Group-III Boys
Position Name Timings YOB State Remarks
1 Vidith S Shankar 02:30.37 2006 Dolphin Aquatics Gold
2 Krish Sukumar 02:41.91 2007 Dolphin Aquatics Silver
3 Amogh Anand 02:42.46 2006 Bangalore Swimming Research Centre Bronze
4 Yajath Aiyappa K P 2:45.60 2006 Matsya Aquatics
5 Sai Gurukiran Bhaskar Naidu 02:52.25 2007 Bangalore Swimming Research Centre
6 Nikhil M 02:54.32 2006 Basavanagudi Aquatic Centre
7 Prashans 02:55.84 2006 Basavanagudi Aquatic Centre
8 Indra Prakash Arya 02:59.33 2006 Pooja Aquatic Centre
9 Swayam Ganapathy 03:00.01 2007 Young Challengers Swim Club
10 Sahil Dalal 03:00.57 2006 Basavanagudi Aquatic Centre
11 Pradhan Tejomay 03:01.92 2007 Bangalore Swimming Research Centre
12 Vedanthasri Varshit 03:02.28 2006 Bangalore Swimming Research Centre
13 Vikas K 03:03.81 2006 Aqua Swimming Center
14 Parthasarathi M 03:05.97 2007 Global Swim Centre
15 Surya Jhoyappa O R 03:06.94 2007 Basavanagudi Aquatic Centre
16 Shamanth B P 03:07.66 2006 Mangala Swimming Pool
17 Advait Nadkarni 03:08.99 2007 Dolphin Aquatics
18 Mridul B 03:09.50 2007 Dolphin Aquatics
19 Steve Jeff Lobo 03:09.90 2007 Mangala Swimming Pool
20 Gowda L Suyog 03:09.93 2007 Nettakallappa Aquatic Centre
21 Chirag M 03:10.00 2007 Basavanagudi Aquatic Centre
22 Kennath Lional 03:10.22 2007 Basavanagudi Aquatic Centre
23 Rhishab Guruprasad 03:13.21 2006 Star Aquatic Club
24 Dhakshinesh Kanthi 03:17.38 2007 Aqua Swimming Center
25 Nahush Ananth 03:28.73 2007 Soundarya Aquatic Center
26 K R Akash 03:44.38 2007 Davanagere Swimming Aquatics
27 Hanumanth Malappagol Santhosh 03:44.90 2007 Davanagere Swimming Aquatics
Final Results - 800m - Freestyle Group-II Girls
Position Name Timings YOB State Remarks
1 Divya Ghosh 9:59.13 2004 Bangalore Swimming Research Centre Gold
2 A.JEDIDAH 10:03.72 2005 Dolphin Aquatics Silver
3 Samanvitha Ravikumar 10:17.89 2005 Aqua Swimming Center Bronze
4 Medha Venkatesh 10:26.30 2005 Basavanagudi Aquatic Centre
5 Saakshi Vijay 10:42.18 2004 Basavanagudi Aquatic Centre
6 Anwayi Maske 10:49.43 2005 Global Swim Centre
7 Neha U Donthi 10:58.90 2004 Basavanagudi Aquatic Centre
8 Shashidhara Nidhi 11:07.36 2004 Davanagere Swimming Aquatics
9 Priya S Kaluskar 11:07.89 2005 Pooja Aquatic Centre
10 Chaitya.A.Jain 11:19.46 2004 Matsya Aquatics
11 Dedeepya C 11:22.68 2005 Dolphin Aquatics
12 Kala Manjunatha 11:32.87 2005 Basavanagudi Aquatic Centre
13 Riddhi S C Chamraj 11:41.56 2004 Basavanagudi Aquatic Centre
14 Nikita Baruah Phukan 12:07.51 2005 Young Challengers Swim Club
15 Harshini Thirulog Chander 12:26.15 2005 Pooja Aquatic Centre
16 Mythri Brahmanand 13:38.83 2005 Star Aquatic Club
17 Pooja R 13:54.50 2005 Soundarya Aquatic Center
Final Results - 800m - Freestyle Group-II Boys
Position Name Timings YOB State Remarks
1 Kapil Shetty 8:55.26 2004 Dolphin Aquatics Gold
2 Dhyan Balakrishna 9:06.78 2004 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 Aneesh S Gowda 9:23.60 2004 Pooja Aquatic Centre Bronze
4 Varun Gowda G 9:25.45 2004 Basavanagudi Aquatic Centre
5 Tarun Arun 10:05.30 2005 Basavanagudi Aquatic Centre
6 Shivank V 10:14.81 2005 Basavanagudi Aquatic Centre
7 Raj Sarode 10:19.04 2004 Dolphin Aquatics
8 Mohith Aditya M 10:34.89 2004 Basavanagudi Aquatic Centre
9 Dhruva P V 10:40.03 2004 Vijayanagar Aquatic Centre
10 Amogh S Purohith 10:55.09 2004 Basavanagudi Aquatic Centre
11 Aakash Narayanan 11:04.70 2004 Basavanagudi Aquatic Centre
12 Pratham A Kunder 11:07.00 2004 Mangala Swimming Pool
13 Aadhav Karthikeyan 11:09.45 2005 Young Challengers Swim Club
14 Harsha Kanthraj 11:12.58 2005 Star Aquatic Club
15 Mithulesh P 11:14.97 2004 NMSA
16 Darshan H 11:27.11 2005 Mangala Swimming Pool
17 Aryan Kisore 12:23.45 2005 Young Challengers Swim Club
18 Sanskar Bgewadi 13:04.25 2005 Active Board Of Belgaum
Final Results - 1500m - Freestyle Group-I Girls
Position Name Timings YOB State Remarks
1 Khushi Dinesh 18:18.59 2003 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 NANDINI S S 19:46.58 2002 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 ABHIGNA ANAND 19:53.01 2001 Pooja Aquatic Centre Bronze
4 Prerana R Yadav 20:38.47 2002 Pooja Aquatic Centre
5 ANKITHA KAVYA GOWDA 20:53.56 2003 Basavanagudi Aquatic Centre
6 Prakruthi Shastri 20:54.23 2003 Basavanagudi Aquatic Centre
Final Results - 1500m - Freestyle Group-I Boys
Position Name Timings YOB State Remarks
1 Mohit Venkatesh 16:43.48 2002 Basavanagudi Aquatic Centre Gold - SR
2 YATISH S GOWDA 17:19.15 2002 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 Saif Chandan K S 17:38.05 2002 Vijayanagar Aquatic Centre Bronze
4 Samartha S Rao 17:54.54 2003 Pooja Aquatic Centre
5 SHRAMITH SRINIVAS 18:01.39 2001 Basavanagudi Aquatic Centre
6 Deep Venkatesh Gilda 18:04.90 2003 Basavanagudi Aquatic Centre
7 Shane Lional 18:36.41 2003 Basavanagudi Aquatic Centre
8 MANDAR DESURKAR 19:15.44 2003 Swimmers Club Belgaum
9 Avyakth A S 19:18.36 2003 Basavanagudi Aquatic Centre
10 Akanksh N 20:07.07 2003 Pooja Aquatic Centre
11 Aditya Bharadwaj 21:56.98 2002 Pooja Aquatic Centre