FINIS Karnataka State Sub-Junior and Junior Aquatic Championship – 2015 Meet Results

The best performers of FINIS Karnataka State Sub-Junior and Junior Aquatic Championship 2015 held in Bengaluru for various events are grouped below.

 

Finals - 1500m - Freestyle Group-I Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 MOHAMMED YAQOOB SALEEM 17:18:02 1998 Dolphin Aquatics Gold
2 OM KUMAR T H 17:49:34 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 SUHAS P M 18:24:87 1999 Aims Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 1500m - Freestyle Group-I Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 MALAVIKA V 18:28:39 1998 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 NIKITHA S V 19:17:08 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 PREKSHA H M 19:20:46 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 800m - Freestyle Group-II Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 YATISH S GOWDA 09:51:21 2002 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 ANIRUDH J 10:02:53 2001 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 SHRAMITH SRINIVAS 10:11:22 2001 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 800m - Freestyle Group-II Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 NANDINI S S 10:07:74 2002 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 ABHIGNA ANAND 10:38:79 2001 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 Devika Srikanth 10:41:30 2001 Pm Swimming Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 200m - Freestyle Group-III Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 Raj Vinayak Relakar 02:19:74 2003 Pm Swimming Centre Gold
2 Deep Gilda 02:21:43 2003 Pm Swimming Centre Silver
3 Aneesh S Gowda 02:23:35 2004 Pm Swimming Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 200m - Freestyle Group-III Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 KHUSHI DINESH 02:23:17 2003 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 POOJITHA G MURTHY 02:30:66 2003 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 RIYA VENKATESH 02:36:68 2003 Dolphin Aquatics Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 200m - Butterfly Group-I Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 DAMINI K GOWDA 02:23:65 1999 Basavanagudi Aquatic Centre National Record Gold
2 NIKITHA S V 02:37:54 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 HITA NAYAK 02:38:84 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 200m - Butterfly Group-II Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 SANJAY.CJ 02:20:96 2002 Dolphin Aquatics Gold
2 VAISHNAV V RAO 02:27:61 2001 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 BHAVESH.R 02:38:81 2002 Dolphin Aquatics Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 200m - Butterfly Group-II Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 THANUJA S 02:40:99 2001 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 MAYURI LINGARAJ 02:44:37 2002 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 Sarayu Balachandar 02:59:05 2002 Pm Swimming Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 200m - Butterfly Group-I Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 AVINASH M 02:10:46 1998 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 RAHUL M 02:16:79 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 DHANVANTH S 02:22:00 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 100m - Backstroke Group-I Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 JOSEPH PADAVATH 01:05:85 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 HEMANTH JENUKAL V B 01:07:77 2000 Global Swim Center Silver
3 NISHANTH KUMAR 01:09:10 2000 Global Swim Center Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 100m - Backstroke Group-I Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 K HARISHREE J RAI 01:10:07 1998 Global Swim Center Gold
2 JHANATI RAJESH 01:13:30 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 SHRIYA R BHAT 01:16:53 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 100m - Backstroke Group-II Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 N SRI HARI 01:04:99 2001 Global Swim Center Gold
2 BHAVESH.R 01:13:87 2002 Dolphin Aquatics Silver
3 CHIRAG ANIRUDH 01:16:18 2002 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 100m - Backstroke Group-II Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 VIBHA APARNA BHOVNSLE 01:17:08 2001 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 SUNAINA MANJUNATH 01:19:81 2002 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 HITA JUNEJA 01:22:43 2001 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 100m - Breaststroke Group-I Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 VAISHNAV HEGDE 01:08:00 1998 Dolphin Aquatics Gold
2 PRUTHVIK D S 01:11:55 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 AKASH N 01:16:29 2000 Global Swim Center Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 100m - Breaststroke Group-I Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 CHARU HAMSINI D A 01:19:70 1998 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 Riddhi S Bohra 01:20:52 2000 Pm Swimming Centre Silver
3 PREETHI T 01:22:32 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 100m - Breaststroke Group-II Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 MANOHAR M., Prabhu 01:15:17 2001 Mangalore Aquatic Club Gold
2 P.KUSHAL 01:16:67 2002 Dolphin Aquatics Silver
3 KIRILL POLOVTSEV 01:17:55 2001 Dolphin Aquatics Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 100m - Breaststroke Group-II Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 Saloni Dalal 01:19:58 2002 Pm Swimming Centre Gold
2 HARSHITHA JAYARAM 01:20:02 2001 Global Swim Center Silver
3 PRATIKASHA PATEL 01:31:89 2002 Dolphin Aquatics Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 100m - Breaststroke Group-III Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 S HITEN MITTAL 01:20:81 2003 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 SATHVIK D.S. 01:24:20 2003 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 KALP S BOHRA 01:25:22 2004 Pm Swimming Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 100m - Breaststroke Group-III Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 RIDDHI JUYAL 01:24:85 2003 Pm Swimming Centre Gold
2 MADHURA BG 01:28:51 2003 Vijayanagar Swim Centre Silver
3 RAJINI B.R. 01:31:47 2003 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 100m - Butterfly Group-III Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 PRASIDHA KRISHNA P A 01:04:23 2003 Global Swim Center Gold
2 Raj Vinayak Relakar 01:09:91 2003 Pm Swimming Centre Silver
3 Deep Gilda 01:11:74 2003 Pm Swimming Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 100m - Butterfly Group-III Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 SMRUTHI MAHALINGAM 01:13:34 2003 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 POOJITHA G MURTHY 01:14:86 2003 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 KSHITIJA K 01:16:48 2003 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 100m - Freestyle Group-IV Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 SHOAN GANGULY 01:07:69 2005 Dolphin Aquatics Gold
2 Utkarsh S Patil 01:08:53 2005 Pm Swimming Centre Silver
3 R AKSHAYA SHET 01:10:56 2005 Global Swim Center Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 100m - Freestyle Group-IV Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 A.JEDIDAH 01:14:18 2005 Dolphin Aquatics Gold
2 MEDHA VENKATESH 01:14:40 2005 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 Keerthi B 01:17:80 2005 Pm Swimming Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 1500m - Freestyle Group-II Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 YATISH S GOWDA 19:08:51 2002 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 SHRAMITH SRINIVAS 19:22:95 2001 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 Karan Srinivas 19:25:72 2002 Pm Swimming Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 1500m - Freestyle Group-II Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 NANDINI S S 19:31:40 2002 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 ABHIGNA ANAND 20:17:21 2001 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 Devika Srikanth 20:35:89 2001 Pm Swimming Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 200m - Backstroke Group-I Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 JOSEPH PADAVATH 02:23:30 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 HEMANTH JENUKAL V B 02:23:70 2000 Global Swim Center Silver
3 NISHANTH KUMAR 02:28:25 2000 Global Swim Center Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 200m - Backstroke Group-I Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 DAMINI K GOWDA 02:30:67 1999 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 K HARISHREE J RAI 02:36:71 1998 Global Swim Center Silver
3 JHANATI RAJESH 02:41:05 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 200m - Backstroke Group-II Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 N SRI HARI 02:20:62 2001 Global Swim Center Gold
2 BHAVESH.R 02:36:93 2002 Dolphin Aquatics Silver
3 MIHIR AHUJA 02:43:18 2001 Dolphin Aquatics Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 200m - Backstroke Group-II Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 VIBHA APARNA BHOVNSLE 02:46:40 2001 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 SUSHMA.S.BHARADWAJ 02:53:30 2001 Aqua Swimming Center Silver
3 HITA JUNEJA 02:58:43 2001 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 200m - Individual Medley Group-I Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 HEMANTH JENUKAL V B 02:21:07 2000 Global Swim Center Gold
2 PRUTHVIK D S 02:24:41 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 RAJEEV B 02:24:46 1998 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 200m - Individual Medley Group-I Girls

osition Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 SHRADDHA SUDHIR 02:33:77 1999 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 RHIA SINGH 02:36:20 1999 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 Uthare U S 02:36:56 2000 Pm Swimming Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 200m - Individual Medley Group-II Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 N SRI HARI 02:26:02 2001 Global Swim Center Gold
2 P.KUSHAL 02:30:81 2002 Dolphin Aquatics Silver
3 VAISHNAV V RAO 02:36:07 2001 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 200m - Individual Medley Group-II Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 HARSHITHA JAYARAM 02:40:54 2001 Global Swim Center Gold
2 NANDINI S S 02:42:62 2002 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 THANUJA S 02:42:85 2001 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 200m - Individual Medley Group-III Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 Deep Gilda 02:40:31 2003 Pm Swimming Centre Gold
2 SHIVANSH SINGH 02:40:74 2003 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 R VAIBHAV SHET 02:41:83 2003 Global Swim Center Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 200m - Individual Medley Group-III Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 KHUSHI DINESH 02:42:77 2003 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 SUVANA.C.BASKAR 02:48:20 2003 Dolphin Aquatics Silver
3 MADHURA, BG 02:53:12 2003 Vijayanagar Swim Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 200m - Individual Medley Group-IV Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 SHOAN GANGULY 02:44:19 2005 Dolphin Aquatics Gold
2 Utkarsh S Patil 02:49:38 2005 Pm Swimming Centre Silver
3 DHYAAN.M 02:52:75 2005 Dolphin Aquatics Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 200m - Individual Medley Group-IV Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 A. JEDIDAH 02:59:73 2005 Dolphin Aquatics Gold
2 MEDHA VENKATESH 03:06:86 2005 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 Keerthi B 03:13:96 2005 Pm Swimming Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 400m - Freestyle Group-I Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 AVINASH M 04:14:75 1998 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 MOHAMMED YAQOOB SALEEM 04:16:90 1998 Dolphin Aquatics Silver
3 RAHUL M 04:23:24 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 400m - Freestyle Group-I Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 MALAVIKA V 04:34:23 1998 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 NIKITHA S V 04:51:02 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 RHIA SINGH 04:52:04 1999 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 400m - Freestyle Group-II Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 SANJAY.CJ 04:27:21 2002 Dolphin Aquatics Gold
2 P.KUSHAL 04:40:23 2002 Dolphin Aquatics Silver
3 MIHIR AHUJA 04:51:80 2001 Dolphin Aquatics Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 400m - Freestyle Group-II Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 NANDINI S S 04:57:65 2002 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 HARSHITHA J 05:04:64 2001 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 ABHIGNA ANAND 05:10:68 2001 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

 Finals - 50m - Backstroke Group-I Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 JOSEPH PADAVATH 30:48 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 RAKSHITH R 31:57 1998 Global Swim Center Silver
3 KARTHIK NARAYAN L 31:58 1998 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 50m - Backstroke Group-I Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 K. HARISHREE J RAI 32:46 1998 Global Swim Center State Record - Gold
2 JHANATI RAJESH 34:15 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 JOAN R DEEPAK 35:41 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 50m - Backstroke Group-II Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 N. SRI HARI 30:29 2001 Global Swim Center State Record - Gold
2 SIDDHARTH JOSHI 32:71 2002 Global Swim Center Silver
3 SIDDHARTH RAI 33:97 2001 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 50m - Backstroke Group-II Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 SUNAINA MANJUNATH 34:95 2002 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 HITA JUNEJA 37:79 2001 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 PRERANA R. YADAV 37:87 2002 Pm Swimming Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 50m - Backstroke Group-IV Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 SHOAN GANGULY 36:89 2005 Dolphin Aquatics Gold
2 Utkarsh S Patil 37:68 2005 Pm Swimming Centre Silver
3 R AKSHAYA SHET 38:02 2005 Global Swim Center Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 50m - Backstroke Group-IV Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 LATIESHA MANDANNA 39:92 2005 Young Chalengers Gold
2 NINA VENKATESH 40:80 2005 Dolphin Aquatics Silver
3 SANIYA D'SOUZA 40:93 2005 Jai Hind Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 50m - Butterfly Group-IV Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 SHOAN GANGULY 32:62 2005 Dolphin Aquatics National Record - Gold
2 UTKARSH S. PATIL 32:68 2005 Pm Swimming Centre Silver
3 DHYAAN M 33:43 2005 Dolphin Aquatics Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 50m - Butterfly Group-IV Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 A.JEDIDAH 35:79 2005 Dolphin Aquatics Gold
2 MEDHA VENKATESH 36:74 2005 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 LATIESHA MANDANNA 37:55 2005 Young Chalengers Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 50m - Freestyle Group-I Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 VAISHNAV V. HEGDE 24:92 1998 Dolphin Aquatics Gold
2 AKASH N. 25:99 2000 Global Swim Center Silver
3 TANMAY R SHETTY 26:17 1998 AIMS Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 50m - Freestyle Group-I Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 DEEKSHA RAMESH 28:15 1998 Global Swim Center Gold
2 JOAN R DEEPAK 28:74 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 CHANDANA K 29:58 1999 Vijayanagar Swim Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 50m - Freestyle Group-II Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 SANJAY C.J 26:24 2002 Dolphin Aquatics Gold
2 N. SRI HARI 27:21 2001 Global Swim Center Silver
3 VINOD R 28:14 2001 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 50m - Freestyle Group-II Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 SUNAINA MANJUNATH 29:92 2002 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 SARAYU BALACHANDAR 31:84 2002 Pm Swimming Centre Silver
3 BHAVANA R AITHAL 32:62 2002 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 800m - Freestyle Group-I Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 MOHAMMED YAQOOB SALEEM 09:02:71 1998 Dolphin Aquatics Gold
2 RAHUL M 09:10:76 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 OM KUMAR T H 09:19:79 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 800m - Freestyle Group-I Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 MALAVIKA V  09:27:60 1998 Basavanagudi Aquatic Centre  Gold
2 SHRADDHA SUDHIR 09:53:85 1999 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 NIKITHA S V 10:00:35 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 100m - Breaststroke Group-III Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 S HITEN MITTAL 01:20:81 2003 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 SATHVIK D.S. 01:24:20 2003 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 KALP S BOHRA 01:25:22 2004 Pm Swimming Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 100m - Breaststroke Group-III Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 RIDDHI JUYAL 01:24:85 2003 Pm Swimming Centre Gold
2 MADHURA BG 01:28:51 2003 Vijayanagar Swim Centre Silver
3 RAJINI B.R. 01:31:47 2003 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 50m - Breaststroke Group-IV Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 SHOAN GANGULY 00:42:14 2005 Dolphin Aquatics Gold
2 Utkarsh S Patil 00:42:90 2005 Pm Swimming Centre Silver
3 R AKSHAYA SHET 00:43:17 2005 Global Swim Center Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 50m - Breaststroke Group-IV Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 A.JEDIDAH 00:44:34 2005 Dolphin Aquatics Gold
2 LATIESHA MANDANNA 00:46:11 2005 Young Chalengers Silver
3 Keerthi B 00:46:64 2005 Pm Swimming Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 50m - Breaststroke Group-I Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 VAISHNAV HEGDE 00:30:70 1998 Dolphin Aquatics Gold
2 PRUTHVIK D S 00:33:00 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Siver
3 RAKSHITH R 00:34:57 1998 Global Swim Center Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 50m - Breaststroke Group-I Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 CHARU HAMSINI 00:35:70 1998 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 Riddhi S Bohra 00:37:02 2000 Pm Swimming Centre Silver
3 DEEKSHA RAMESH 00:37:65 1998 Global Swim Center Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 200m - Breaststroke Group-II Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 P.KUSHAL 02:45:01 2002 Dolphin Aquatics Gold
2 VIKRAM GOWDA 02:55:72 2001 Basavanagudi Aquatic Centre Sliver
3 MANOHAR M. Prabhu 02:58:57 2001 Mangalore Aquatic Club Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 200m - Breaststroke Group-II Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 Saloni Dalal 02:53:32 2002 Pm Swimming Centre Gold
2 HARSHITHA JAYARAM 02:58:15 2001 Global Swim Center Sliver
3 NANDINI S S 03:03:21 2002 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 400m - Individual Medley Group-I Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 HEMANTH JENUKAL V B 05:03:15 2000 Global Swim Center Gold
2 OM KUMAR T H 05:08:75 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Sliver
3 RAJEEV B 05:08:94 1998 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 400m - Individual Medley Group-I Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 SHRADDHA SUDHIR 05:28:63 1999 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 RHIA SINGH 05:33:31 1999 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 Uthare U S 05:41:78 2000 Pm Swimming Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 400m - Individual Medley Group-II Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 VAISHNAV V RAO 05:31:41 2001 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 ACHYUTH V RACHUR 05:37:79 2002 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 Karan Srinivas 05:38:98 2002 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 400m - Individual Medley Group-II Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 THANUJA S 05:52:14 2001 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 VIBHA APARNA BHOVNSLE 05:57:53 2001 Basavanagudi Aquatic Centre Sliver
3 SUSHMA.S.BHARADWAJ 06:09:79 2001 Aqua Swimming Center Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 200m - Freestyle Group-I Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 MOHAMMED YAQOOB SALEEM 01:59:57 1998 Dolphin Aquatics Gold
2 AVINASH M 02:00:33 1998 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 ARNAV DIVAKER 02:05:72 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 200m - Freestyle Group-I Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 MALAVIKA V 02:09:53 1998 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 NIKITHA S V 02:18:29 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Sliver
3 PREKSHA H M 02:21:57 2000 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 200m - Freestyle Group-II Boys

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 SANJAY.CJ 02:03:58 2002 Dolphin Aquatics Gold
2 SHRAMITH SRINIVAS 02:20:97 2001 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 MIHIR AHUJA 02:22:11 2001 Dolphin Aquatics Bronze

Click here to view complete meet results

 

Finals - 200m - Freestyle Group-II Girls

Position Name Timings YOB Swimming Club / State Remarks
1 ABHIGNA ANAND 02:23:66 2001 Basavanagudi Aquatic Centre Gold
2 HARSHITHA J 02:24:29 2001 Basavanagudi Aquatic Centre Silver
3 MAYURI LINGARAJ 02:25:40 2002 Basavanagudi Aquatic Centre Bronze

Click here to view complete meet results

0 Comment